ניקוי שטיחים לבד – כך תעשו אותו

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
ניקוי שטיחים

כולנו יודעים ששטיחים הם אחד מהמקומות המתלכלכים במהירות רבה בבית. שאריות מזון, אבק ואפילו בוץ מהנעליים של הילדים עשויים להשאר בבית לאורך זמן רב אם הם על השטיח. אם תנקו את השטיח כל יום, כנראה שתוכלו למנוע מכתמים להישאר עליו. במאמר זה יספק לכם כמה עצות כיצד תוכלו להתקדם במציאת חברה כזו ובאילו צעדים עליכם לנקוט על מנת לבצע משימה זו בצורה יעילה יותר.

איך מתחילים?

ניקוי שטיחים על בסיס קבוע חשוב כדי לשמור על היגיינה ולשמור על מראה חדש ככל האפשר של השטיח. להלן כמה שלבים שתוכל לבצע כדי להתחיל לנקות את השטיח:

לפני שאתם מתחילים ניקוי שטיחים לבד כדאי לקרוא את השלבים הללו ולפעול לפיהם.

ראשית, אם יש לכם ילדים או חיות מחמד בבית, הסירו את הצעצועים, המחצלות והבגדים המלוכלכים שלהם וזרקו אותם למכונת הכביסה. שאבו את השטיח עם שואב אבק כדי להיפטר משיער ופריטים אחרים שעלולים להיתקע בין החוטים.

שנית, השתמשו במטאטא או במברשת כדי לטאטא אבק מנעליים ובגדים. לבסוף, היעזרו במטלית לחה או באביזר שואב אבק כדי לנקות כתמים על השטיח שלכם על ידי שפשוף ולאחר מכן צחצוח בעדינות אך בחוזקה.

כמובן שאת הניקוי צריך להתאים לסוג הבד ממנו עשוי השטיח ולרמת הרגישות שלו. אם מדוברבשטיח פרסי עתיק נסו לנקות בזהירות רבה, ורצוי לא להשתמש בשואב או תכשירים עוצמתיים מדי.

עוד טיפים לניקוי השטיח

  • חשוב לרכוש חומרי ניקוי מתאימים לשטיח. למשל, יש קצף שמסוגל לספוג אליו את הלכלוך. הוא הופך לאבקה שאפשר לשאוב אותה אחר כך והשטיח יהיה מבריק.
  • הסירו את כל החפצים מהשטיח לפני הניקוי. כך, תוכלו לשאוב בפעם אחת ולא תצטרכו להזיז רהיטים או חפצים ממקום למקום.
  • בחרו את הזמן הפנוי ביותר ביום לעשות זאת. ניקוי השטיח מצריך תשומת לב, וחשוב לבצעו מההתחלה עד הסוף. במיוחד אם מדובר בשטיח גדול מקיר לקיר.
  • הוסיפו גם ניקיון של פינות הישיבה והספות בתוך הבית.
  • אל תשכחו את הפנלים של השטיח. גם הם מתלכלכים ובמיוחד בפינות הם צוברים אבק

מה לא לעשות כאשר מנקים?

אל תתעקשו יותר מדי על מלחמה בכתמים שלא יורדים. הפעולה הזו עשויה להסיר את הצבע. כמובן שגם אסור להשתמש בחומרי ניקוי לרצפה ובמיוחד באקונומיקה.

שימו לב – אם יש חוטים בבית כמו חוטי חשמל או מטענים. אל תתנו להם להתפס בשואב האבק. אחרת, אתם עשויים להיות מתוסכלים מאוד בסוף יום הניקוי.

במקרה שאתם לא יכולים לנקות כראוי או רוצים לנקות לאחר שיפוץ – אל תסתפקו במכשירים שלכם. הזמינו חברה מקצועית לניקוי.

לסיכום, ניקוי שטיחים לבד הוא פעילות שצריכה להתבצע על בסיס קבוע עבור משקי בית רבים. התהליך יכול להתבצע בקלות ביום יום, אך כדאי ליצור קשר עם חברה מקצועית המציעה את השירות. אנחנו יודעים שיש להם את הכלים והציוד הדרושים כדי לבצע עבודה נאותה.

מאמרים נוספים

מכונת פוליש

מה עושה מכונת פוליש? מידע בסיסי

במאמר שלפניכם נדבר על מה עושה מכונת פוליש ומה הם סוגי הפוליש השונים. המידע המקדים שנציג במאמר, יסייע לכם לגבש דעה אודות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *